Jdi na obsah Jdi na menu
 


Itálie - vlastní zkušenosti, porada

3. 4. 2009

Adriatická riviéra (sever)

Nejznámější a nejčastěji navštěvovaná oblast mnoha turisty nejen z Evropy. Nádherná místa Adriatické riviéry jsou podpořena klidným, modrým mořem a spoustou památek. Také si zde užijete zábavu a nebo můžete relaxovat na prosluněných plážích. Adriatická riviéra nabízí přesně to, co si pod pojmem dovolená dokážete představit. Od krásné přírody, přes moderní zábavní centra a aqua parky, po vždy skvěle naladěné, upovídané, přátelské místní obyvatele. Pokud si uděláte čas, určitě si na západní břeh Jadranu určitě přijeďte užít.

Moje rada: Zdejší místo jsem navštívila, určené převážně pro rodiny s dětmi a mladistvé. Mnoho barů, diskoték, restaurací a ruchu. Rozhodně tu nehledejte klidné místo pro odpočinek, jelikož zde to opravdu ožívá až kolem desáté hodiny večerní. Velmi vhodné pro lidi s vlastní dopravou (cca max.800 km z Prahy). Nevhodné pro starší páry.

Rimini, Marche, Gargano (severní až střední Jadran)

Rimini se nachází přibližně 200 km jižním směrem od Benátek (přibližně 130 km od letoviska Rosolina Mare). Nedaleko se nachází známý vrcholek Monte Titano se známou miniaturní republikou San Marino. Letovisko Rimini je proto jedním z nejrušnějších, nejnavštěvovanějších a nejznámějších letovisek Adriatického pobřeží (Adriatická riviéra).Toto středisko patří k velice živým a i noční život to dokazuje. Život se zde téměř nezastaví. Na druhou stranu jako návštěvník oceníte možnost oddychu na písečných plážích, které díky svému písku, pomalému klesání do moře a šířce jsou přímo předurčeny pro rodiny s dětmi.

Moje rada: Letovisko Marche jsem navštívila, jedna z nejlepších dovolených, na které ráda vzpomínám. Je zde rušno (hodně turistů německé národnosti - hotely). Doporučuji k ubytování rezidence, které jsou většinou skvěle vybavené (s vlastním stravováním). Skvělé místo pro rodiny s dětmi, krásné písčité pláže s pozvolným vstupem a mnoho aquaparků.

Palmová riviéra (střední Jadran)

Palmová riviéra, jak už samotný název napovída je známá svými promenády obklopenými palmami. Je zde krásné čisté moře s písčitými plážemi většinou hladkého písku. Je to ideální dovolená pro rodiny s dětmi. Mnoho turistů z různých částí Evropy.

Moje rada: Dovolená spíše pro rodiny s dětmi. Jinak podobné jako Rimini (cca 50 km). Na své si zde přijdou i starší lidé, nachází se zde mnoho památek, doporučuji město Urbino nebo stát San Marino.

Kalábrie (jih Itálie)

Úplný jih Itálie, který omývají různá moře. Rozhodně zde najdete tzv. ,,Pravou Itálii". Žádný šrumec turistů, ale doslova exotické podnebí, mnoho kaktusů, úžasně čisté moře (nejhezčí v celé Itálii). Na své si zde přijdou milovníci památek a velmi vysokých teplot. Průměrná teplota vzduchu za rok 18°C, jedna z nejvyšších v Evropě a spadne zde minimum srážek. V červenci a v srpnu zde teploty velmi často překračují hranici 30°C.

Moje rada: Zdejší místo navštívím v roce 2009 v červenci. Od známých i samotné slečny, co nám zájezd prodávala jsem slyšela, že je to vážně úžasné místo rovnající se Řecku a jeho exotice (ve Španělsku kaktusy nenajdete). Jsou tam krásná, čistá a průzračná moře s písčitými, štěrkovými i oblázkovými plážemi. Vhodně pro všechny generace. Starým lidem se doporučuje na dýchací potíže (astma,...) a potíže pohybového ústrojí. Člověk vyššího věku by ale měl vědět, zda vydrží cestu autobusem dlouhou kolem 22 hodin. Na takto dlouhou cestu se ani nedoporučuje brát malé děti, ale od 6 let už cestu v pohodě vydrží (já jí také vydržela v šesti letech do Brindisi, odkud vyplouval trajekt do Řecka).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dotaz na cestu vlastním autem

(Eva Růžena Machová, 17. 4. 2010 16:17)

Vloni jsme byli autobusem s CK v Martinsicuro (Abruzo). Velmi se nám tam líbilo, ale za 1 týden jsme toho moc nestihli. Proto chceme letos znovu na 2 týdny ale vlastním autem. Máte zkušenost s dopravou autem? Kterou trasou, jak se platí na dálnici a pod.? Děkuji.